Zvládněte předvánoční úklid s přírodními pomocníky

BR-12-2017-MAKETABylinky revue 12
Termín vydání: pátek 1. 12. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne

POZOR AKCE – zvýhodněné předplatné – platí jen do konce roku. Odešlete objednávku dnes a stíháte dodání před Vánoci.
ZDARMA: Kalendář 2018
ZDARMA: Zdravé recepty

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Dvakrát v roce se snažíme vyšperkovat svůj domov k dokonalosti. Na jaře a před Vánoci. Tato dvě období jsou úzce spjata s velkým úklidem. Málo už si však uvědomujeme, že konvenční přípravky pro úklid jsou plné chemie a toxických látek.

Přitom mnohé přírodní prostředky umí udělat stejnou službu – za zlomek ceny a bez zbytečného rizika pro naše zdraví. Po čem můžeme sáhnout?

Citrón

Univerzální přírodní čistič, který se uplatňuje zejména tam, kde potřebujeme dezinfikovat. Pyšní se však i bělícími účinky. Hodí se na čistění povrchů v koupelně, ale skvěle se uplatní například jako čistič kuchyňských spotřebičů.

Využít můžeme jak čerstvý plod, tak éterický citrónový olej. Pokud jej navíc smícháme s vodou (dva díly citrónu, jeden díl vody), pak si vytvoříme příjemný domácí osvěžovač vzduchu.

Citrónové leštidlo i bělidlo

Potřebujeme: 100 ml čerstvě vymačkané citrónové šťávy

Postup: 50 ml citrónové šťávy přidáme do pračky k bílému prádlu. Po vyprání bude nádherně bílé, zmizí případné skvrny a navíc bude hezky vonět. Zbylých 50 ml citrónové šťávy použijeme v kombinaci s hadříkem – ten do ní namáčíme a můžeme s pomocí šťávy dokonale vyleštit vodovodní baterie, dřez i umyvadlo.

Ocet

Nejvhodnější pro úklid je vinný ocet. Využít však můžeme i obyčejný, tedy nejlevnější ocet, který je v obchodech k mání.

(…)

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v prosincovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vycházejí v pátek 1. prosince!FB-BANNER-1217-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.