Ukázka ze srpnových Bylinek: Živá strava očistí tělo

br-8-2017-maketaBylinky revue 8
Termín vydání: pátek 28. 7. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Spousta lidí dnes cítí, že potřebují změnit dosavadní způsob života. Mohou je k tomu vést různé důvody. Zdravotní stav, vnitřní intuice, únik z reality, potřeba vyjít z davu, být svobodný. Jednou z takových změn může být i přechod na takzvanou živou stravu.

Princip živé stravy je jednoduchý. Rostliny jsou naprosto komplexní, jejich složení je naprosto ideální pro to, aby mohly ve zdraví růst a žít.

Pokud se stanou součástí potravního řetězce, celou svou výbavu předají strávníkovi. Není třeba přemýšlet nad tím, zda jsou v nich minerály, vitamíny, stopové prvky a enzymy ve správném vzájemném poměru.

Síla raw stravy

Živá strava není jen módním výstřelkem, vychází z naší podstaty, z toho, jak jsme utvořeni. Není životem odříkání a spousty dogmatických názorů. Je to přirozený způsob, jak získat životní energii.shutterstock_274503782

Prvotní jsou zelené potraviny. Obsahují zelené barvivo chlorofyl, bez nějž se neobejdou rostliny, zvířata ani lidé. Patří sem rovněž byliny, trávy, řasy, saláty, špenát, kapusta, kadeřávek, brokolice a další.

Dalším aspektem živé stravy je jednoduchost. Tak, jak máme složitý obsah talíře, máme i složitý život. Tak, jak moc si nakládáme na talíř, si nakládáme i v životě. Když pohlédneme do přírody, vidíme účelnou jednoduchost a zároveň dokonalost.

Vezměme si třeba jednoduché kulaté jablko, které ale obsahuje velmi vyvážený komplex všech potřebných látek pro náš život. Pokud chceme jíst opravdu živou stravu, je důležité u této jednoduchosti na talíři zůstat. Každá v přírodě vyrostlá plodina je komplexní potravinou a je tak i dobře stravitelná.

(…)

Zajímá vás více? Mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v srpnovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 28. července!fcb-br8

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.