Výsledky chceme hned! Tak honem ven a nasbírejte si čerstvé bylinky do domácí kosmetiky. Konkrétně tulipán, fialku a hluchavku. Recepty jsou snadné a výsledné produkty skoro zadarmo.


Tulipánová maska na obličej

Maska může pomoci na vřídky a akné na obličeji. Je vhodná pro čištění zanesené pleti po zimě (venku hodně smogu, mažeme se silnými krémy do mrazu a podobně). Vůně tulipánu může pomáhat proti bolestem hlavy. Koupel v tulipánových okvětních lístcích může lehce pomoci při bolestech kloubů. Ale pozor – jinak je to jedovatá rostlina, která v medicíně dnes už nemá využití. Co se kosmetiky týče, je na místě upozornění, že může způsobit alergické reakce, je tedy důležité nejprve vyzkoušet, zda na tulipány nejste alergičtí.

Přísady:
100 ml vody
1 lžíce ovesných vloček
3 okvětní plátky tulipánu

Jak na to? Do horké vody nasypeme ovesné vločky, přidáme tulipánové okvětní plátky a chvíli povaříme. Zbytky tulipánu můžeme vyndat. Kaši necháme zcela zchladnout. Masku naneseme na obličej a necháme 10 – 15 minut působit. Pak pleť omyjeme vlažnou vodou a ošetříme mandlovým olejem nebo kvalitním krémem.


Nyní zdarma, kalendář 2019 s pozitivní energií, věřte, že rok s naším kalendářem bude plný lásky, štěstí a optimismu.


Fialkový vonný olej

Zevně se fialka používá k omývání a na obklady špatně se hojících ran, ve formě oleje na popáleniny a na zklidnění pokožky.

Přísady:
1 hrst fialkových skvětů
250 ml mandlového oleje (za studena lisovaného)

Jak na to? Hrst čerstvých, suchých voňavých fialkových květů přidáme do 250 ml mandlového oleje a necháme tři dny louhovat v uzavřené nádobě z tmavého skla. Potom scedíme, květy vymačkáme přes silonovou punčochu nebo jemné plátýnko, a přefiltrujeme přes papírový kávový filtr. Plníme do dobře uzavíratelných skleniček z tmavého skla. Vtíráme do pokožky dle potřeby.


Kondicionér s hluchavkou

Hluchavka zlepšuje kvalitu vlasů, napomáhá jejich růstu a pomáhá předcházet nadměrnému maštění. Čistí vlasy i pokožku hlavy.

Přísady:
250 ml vody
Menší hrst hluchavkových kvítků
100 ml jablečného octa
1 lžička kokosového oleje
5 kapek rozmarýnového éterického oleje (nemusí být)

Jak na to? Do vody vhodíme hluchavku a necháme přijít k varu. Odstavíme, přiklopíme a necháme 10 minut louhovat. Po zchladnutí přilijeme jablečný ocet a rovněž rozpuštěný kokosový olej, do kterého jsme nakapali rozmarýnový éterický olej. Promícháme. Aplikujeme na vlasy a necháme 5 minut působit. Pak už jen opláchneme vlažnou či teplou vodou.


Lepší informace o bylinkách těžko najdete jinde. Nádherné knížky Bylinky revue vychází každý měsíc a jsou k dostání ve vybraných prodejnách tisku.
Predplatne