Zaměřeno na ženy – Ty nejlepší bylinky pro nastávající maminky

BR-12-2017-MAKETABylinky revue 12
Termín vydání: pátek 1. 12. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne

POZOR AKCE – zvýhodněné předplatné – platí jen do konce roku. Odešlete objednávku dnes a stíháte dodání před Vánoci.
ZDARMA: Kalendář 2018
ZDARMA: Zdravé recepty

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Těhotenství je pro každou ženu tím nejkrásnějším obdobím plným těšení na miminko, ale zároveň je to doba, která může budoucí maminku pěkně potrápit.

Nejenže se mění hormonální hladina ovlivňující mnoho dalších procesů v těle, ale objevují se i další neduhy, se kterými se naštěstí dá bojovat s pomocí darů přírody.

V tomto období není vhodné používat syntetická léčiva, která jsou mnohdy nebezpečná i pro vývoj plodu. Pomoci naopak mohou zdravé bylinky, jež dodají důležité látky a pomohou při nevolnostech. Stejně tak budou nápomocny i ženám, které mateřství teprve plánují.

Náročné období

Těhotenství je poměrně náročné období nejen na psychiku, ale dokáže výrazně zamávat i s tělem samotným. Pokud těhotenství plánujete a víte, že vás trápí některé zdravotní potíže, věřte, že je mnohdy lepší je zavčasu odstranit.

Před otěhotněním je zkrátka třeba dát tělo takzvaně do pořádku. Upravte svůj režim, sportujte a do jídelníčku zařaďte zdravé potraviny. Stejně důležitý je i pitný režim.

Některé maminky si před plánovaným těhotenstvím dělají i bylinné kúry, které tělo vyčistí od škodlivých látek. Strava by i v tomto období měla být vyvážená a bohatá na vitamíny a minerály. Dobře živený organismus se totiž mnohem lépe popere i s prvním trimestrem, v jehož průběhu trpí mnoho žen nevolnostmi. Před otěhotněním i po něm lze zařadit pestrou škálu bylinek, které lze užívat vnitřně i zevně v podobě přírodní kosmetiky a aromaterapie.

Bylinky během těhotenství

Určitě je třeba se vyhnout potratovým bylinkám a těm druhům, které jsou vyloženě nevhodné pro budoucí matky. U některých druhů ovšem můžete být na rozpacích, vzhledem k rozporuplným informacím v knihách nebo na internetu. Vždy je dobré se o užívání bylinek poradit se svým lékařem, což je zvlášť důležité, pokud trpíte některými nemocemi či alergiemi nebo nemáte zcela hladký průběh těhotenství. Stejně tak užívání léčivých rostlin konzultujte s lékařem, pokud užíváte některé léky. Mnohé bylinky s léčivy interagují a snižují tak jejich účinek.

(…)

Text: Lucie Peukertová

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v prosincovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vyšly v pátek 1. prosince!FB-BANNER-1217-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.