Problematika vaginálních infekcí je složitá i pro lékaře samotné, protože přítomnost původců infekce ještě neznamená samotné onemocnění. K tomu dochází až jejich přemnožením, ať už jsou to kvasinky, bakterie, nebo jiné mikroorganismy.

BUTTON-PREDPLATNEŽeny si stěžují na zápach, výtok a samozřejmě pro mykózy i vaginózy typické svědění, pálení, otoky a bolesti zevních i vnitřních rodidel.

Od nepříjemných symptomů v podobě pálení, svědění a zápachu mohou pomoci i byliny či jiné přírodní prostředky. Mají je v sobě dokonce už zabudované i některé vložky.

BR-10-2016-MAKETAOvšem tady je problematika trošku náročnější, protože když už budeme takové vložky kupovat, rozhodně by měly být ekologické, případně s označením „bio“, jelikož klasické s obsahem chlóru a vyrobené z ropných produktů nám mohou spíše ublížit. Byť by měly na obale napsáno, že obsahují třeba i celé pole léčivých bylin.

Nebezpečný chlór
Konvenční značky vložek a tamponů jsou bělené chlórem, takže se z nich při používání vylučují takzvané dioxiny. Opakované vystavování dioxinům zvyšuje riziko rakoviny; karcinogenita dioxinů je mnohonásobně vyšší než třeba u zakázané postřikové látky DDT.

Kromě toho, že dioxiny nepříznivě působí na hormonální regulaci, jako je například vznik vývojových poruch, neplodnosti, spontánních potratů, poškození plodu a podobně, vyvolávají také poruchy imunity. shutterstock_158139170Jsou též spojovány s abnormálním nárůstem tkání v oblasti břicha a pohlavních orgánů a s abnormálním růstem buněk v celém těle.

Minerál pro léčbu i detoxikaci

Skutečně ekologické vložky s bylinami jsou na trhu zatím spíše ojedinělým produktem. Sehnat se však dají vložky nejen s bylinami, ale třeba i rozemletými polodrahokamy.

(…)

Text: Andrea Mouaddab Vémolová

Zajímá vás více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků, rad a tipů najdete v říjnovém vydání Bylinky revue a speciálu Vlasy, které jsou k dostání od 23. září!

FCB-BANNER-10-2016Magazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.