Vyrobte si sami: Bylinkové záhony

BR-11-2017-MAKETABylinky revue 11
Termín vydání: pátek 27. 10. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Pokud se trochu zajímáte o pěstování bylinek na zahradě, určitě vám nejsou zcela cizí pojmy jako bylinkový nábytek, vrch nebo bylinná spirála.

Jedná se o specificky pojaté bylinkové výsadby, které umožňují pěstování pestrého sortimentu léčivých rostlin efektivně a na malém prostoru.

Pojďme se společně podívat na to, jaké bylinky si v těchto záhonech můžete vypěstovat. Věřte, že vás takovéto netradiční pěstování bude bavit a navíc perfektně doplní okrasnou i ekologicky pojatou zahradu.

Pěstování bylinek svépomocí není v našich podmínkách rozhodně žádnou novinkou, ačkoli jsme možná více zvyklí na tradičnější verze záhonů, jako je například bylinkoviště, kde lze vypěstovat druhy jak do bylinných čajů, tak na letní grilování. shutterstock_341629361Specifické výsadby ovšem umožňují pěstování bylinek určených do různých podmínek i na poměrně malém prostoru.

Dokonce se můžete rozhodnout, že v bylinkové spirále vypěstujete bylinky určené pouze na léčbu specifického problému. Pokud si například děláte během celého roku očistné léčivé kúry, pak se klidně zaměřte hlavně na rostliny odvodňující a očišťující organismus. Nebo si vytvořte univerzální výsadbu, ze které využijete sklizeň pro všechny možné účely – výběr sortimentu je pouze na vás.

Bylinkový nábytek nejen pro lenochy

Podzim je ideální pro plánování na příští rok, proto nezoufejte, že se v současné době nemůžete hned pustit do přípravy záhonů.

(…)

Text: Lucie Peukertová

Zajímá vás více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v listopadovém vydání Bylinky revue, které vychází ve pátek 27. října!FCB-BR-1117

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.