Výroba domácí kosmetiky – poslední díl: Dárky pro naše blízké

BR-12-2017-MAKETABylinky revue 12
Termín vydání: pátek 1. 12. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne

POZOR AKCE – zvýhodněné předplatné – platí jen do konce roku. Odešlete objednávku dnes a stíháte dodání před Vánoci.
ZDARMA: Kalendář 2018
ZDARMA: Zdravé recepty

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Říká se, že nejlepší dárky jsou ty, které vlastnoručně vyrobíme. A my vám dnes ukážeme, co vše můžete vytvořit vlastníma rukama.

Přinášíme jednoduché návody na doma vyrobené kosmetické dárky.

Cukrovo-levandulový peeling

Přísady na cca 250 ml peelingu: 25 g cetearyl alkoholu, 50 g olivového oleje, 30 g ricinového oleje, 20 g bambuckého másla, 5 g levandule, 160 g hnědého cukru, 50 kapek éterického oleje levandule

Příprava: Do misky odměříme cetearyl (pozor, neplést s cetyl alkoholem) a oleje. Dáme do vodní lázně a zahříváme do rozpuštění cetearylu. Poté misku vyjmeme, přidáme cukr a levanduli a mícháme do postupného zhoustnutí. Následně přidáme esenciální olej a přeneseme nejlépe do nižší sklenice, kterou pevně uzavřeme.

Peeling používáme na vlhkou pokožku. Přiměřené množství nabereme do dlaně, rozetřeme na pokožce a krouživým pohybem pokožku masírujeme. Opláchneme a už pokožku nemyjeme. Pěkně se zabalíme do ručníku a necháme pokožku oschnout. Samozřejmě lze použít i jiné bylinky, třeba drcenou mátu či heřmánek.

Sprej na vlasy – mořské vlny

Tento produkt je inspirován hlavně pobytem u moře. Určitě mi dáte za pravdu, že vlasy se u moře vždycky pěkně zvlní, což je způsobeno obsahem soli ve vodě. I když mořská voda jako taková příliš vlasům nesvědčí, lze mořskou sůl přeci jen využít.

(…)

Text: Michaela Suchá

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v prosincovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vycházejí v pátek 1. prosince!FB-BANNER-1217-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.