Video návod: Proč a jak si doma vyrobit měsíčkový krém pro maminky proti striím?

Květy měsíčku obsahují cenné léčivé látky, mezi něž patří éterické oleje, hořčina calanden, organická barviva, kyselina salicylová, tuky, vosky, saponiny, pryskyřice, flavonoidy, slizy, organické kyseliny, vitamin C a další méně známé a neznámé látky.

Pokud bylinu užíváme vnitřně, má klinicky prokázaný slabý protikřečový účinek, což se může hodit například v šestinedělí po porodu. Je bylinou, která se v těhotenství může užívat a nemá žádné nežádoucí účinky, tudíž je její užívání povolenou po celou dobu gravidity. Měsíček zklidňuje, tiší rozbouřený žaludek a pomůže i s případnými křečovými žilami, které se v posledním trimestru mohou objevit.

Co se týče zevního použití, i ze je možné využít jej ve formě obkladů při křečových žilách či opět následně po porodu na čerstvě vzniklé hemeroidy. Pomáhá je rychleji zhojit. Je rovněž ideální volbou pro předcházení vzniku strií v těhotenství. Měsíček pomůže i na trhlinky na prsních bradavkách při kojení – pro dítě toxický není. Pro malé děti je vhodný na opruzeniny.

video-mesickovy
Vyrobte si, recept:

mesickovy-kremMěsíčkový krém proti striím
Přísady:

100 g bambuckého másla
Hrst květů měsíčku lékařského
20 ml olivového oleje
20 ml kokosového oleje
20 ml oleje mandlového oleje
5 g glycerinu
Troška vitamínu E
2 kapky růžového éterického oleje – nemusí být

Příprava: Bambucké máslo rozpustíme ve vodní lázni. Přidáme olivový, kokosový a mandlový olej. Prohřejeme a vsypeme hrst květů měsíčku lékařského. Necháme alespoň 10 – 15 minut, ideálně do druhého dne louhovat. Poté lehce zahřejeme, přidáme glycerin, vitamín E a chceme-li, i růžový éterický olej. Promícháme a přelijeme do uzavíratelné nádoby. Používáme ideálně 2 – 3x denně.

Potřeby
Hrnec, mísu, která se vejde do hrnce (na vodní lázeň), něco na míchání, sítko, uzavíratelnou nádobu na krém

Bylinky revue provoní váš domov, nenechte si je ujít

Bylinky revueBylinky revue 7
Vyšlo: pátek 30. 6. 2017
Žádejte v prodejnách tisku
Predplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)
Minulá čísla ZDE

Digitální ZDE