VIDEO: Nahlédněte pod obálku záříjového čísla magazínu Bylinky revue! Ve vybraných prodejnách tisku jej najdete od 25. srpna 2017.

BR-09-2017-800

Bylinky revue 9
Termín vydání: pátek 25. 8. 2017
Žádejte v prodejnách tisku
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Predplatne

 

 


Víno je elixírem života. Věděl to už Karel IV., který v Čechách nechal založit stovky vinic. Možná jste však nevěděli, že vinná réva je blahodárným doplňkem pro náš nervový systém, zbavuje únavy, stresu a navozuje pocit pohody. Čistí tělo, prodlužuje život a obsahuje spoustu cenných látek, které lidské tělo ke správnému fungování potřebuje. A navíc báječně chutná. Ať už sáhnete po hroznech či tekutém moku, ani v jednom případě neprohloupíte. Přesvědčit se o tom ostatně můžete na stranách 12–17, kde jsme sepsali vše podstatné o vinné révě. A kdybyste to náhodou s konzumací vína přehnali, pak vám na stranách 24–27 představíme ty nejlepší byliny, jež si umí poradit s bolestmi hlavy.
Vypravili jsme se také na louku, kde se v tento čas můžete pustit do čekanky. Třeba si z jejích kořenů připravit lahodnou kávu. Vše o bylině i recepty naleznete na stranách 48–49. A zaostřili jsme zrak také na kurkumu, o které se hovoří jako o zázračném všeléku. Opravdu dokáže víc než většina běžných léčiv? Dozvíte se to na stranách 56–63.
Při čtení také nesmíme zapomenout na něco dobrého. Ochutnejte z nabídky našich skvělých receptů na stranách 64–71. Servírujeme ryze valašské pochoutky, které zachutnají všem.
Celé číslo jsme tentokrát zabalili do jablečného obalu. Proč? Je přece sezóna a jablka patří mezi naše tradiční potraviny. Jsou zdravá, pomohou zhubnout a doplní každé zavařování. Na stranách 10–11 a 72–76 se o tom sami přesvědčíte.

Voňavý zbytek léta přeje za celou redakci Bylinky revue Monika Poledníková