Bylinný čaj Detox

Napomáhá očistě těla, zbavuje toxinů, odstraňuje nežádoucí usazeniny z organismu a celkově pomáhá cítit se lépe. Udělejte si kúru v délce tří týdnů, poté pauzu a užívání znovu zopakujte. Uvidíte, že se budete cítit jako znovuzrození.button-objednejte

Byliny pro dokonalou očistu:

Kopřiva dvoudomá (nať) – je díky vysokému obsahu vitaminů a minerálů přímo ideální pro očistnou kúru. Zbavuje tělo kyseliny močové, užívá se ke stimulaci krevního oběhu, při artritidě, revmatismu, dně nebo ekzému. Je to naše nejlepší léčivá rostlina na pročištění krve a krvetvorbu (skvěle funguje při chudokrevnosti). Co se týče obsahových látek, velice důležitý je chlorofyl v listech, který má protizánětlivý a hojivý účinek.

Měsíček lékařský (květ) – posiluje imunitní systém a povzbuzuje látkový metabolismus kožních buněk (stimuluje tvorbu nových buněk a zlepšuje prokrvení kůže). Měsíčkový čaj má protikřečové účinky, podporuje vylučování žluči a snižuje pocení. Tiší bolestivou menstruaci a zklidňuje ekzémy i záněty kůže._vyr_970detox-web

Lopuch (list) – příznivě působí při poruchách trávicí soustavy a posiluje odolnost organismu. Podporuje vylučování moči, užívá se jako posilující léčivo při rekonvalescenci a při jarní či podzimní únavě a také jako podpůrný prostředek při léčbě cukrovky.

Jahodník obecný (list) – hojně se využívá při léčbě cukrovky, nedostatku železa v těle, zánětlivých onemocněních anebo chudokrevnosti. Léčí rovněž vysoký krevní tlak, dnu a nemoci kloubů, ledvinové kameny, gynekologická onemocnění i záněty žaludeční sliznice. Šetrně čistí tělo od nežádoucích látek.

Mochyně (plod) – je ceněna hlavně pro vysoký obsah vitamínů A a C, zároveň je i bohatým zdrojem vitaminů skupiny B. Nechybí ani rutin, jenž se stará o zdravé srdce a cévy. Celkově je pak mochyně silně antioxidační. Chrání buňky před degenerací, posiluje organismus a chrání před bakteriemi a viry. Je též považována za elixír mládí.

Příprava čajové směsi:

Čajovou lžičku směsi vložte do hrnku, přelijte vroucí vodou a nechte cca deset minut louhovat (možno nechat po celou dobu pití). Směs lze přidávat do libovolného jídla, ideálně takového, které poté projde tepelnou úpravou. Používejte v jakémkoli množství dle chuti a potřeby, lze využívat přímo k léčbě nebo jen preventivně.

Tip Bylinky revue: Experimentujte s měsíčkovým olejem

Naplníme lahev čerstvými okvětními lístky nebo celými květy i s kalichy a zalijeme kvalitním a za studena lisovaným olejem (ideálně mandlový či slunečnicový). Vzduchotěsně jí uzavřeme a dáme na dva až tři týdny na slunce. Občas protřepeme. Důležité je, aby květy nebyly nad úrovní oleje, jelikož by mohly začít plesnivět. Užívat jej můžeme vnitřně i zevně.