Ukázka z dubnových Bylinky revue, které vychází v pátek 31. března: Velikonoční horoskop

Stejně jako se na jaře probouzí příroda, probouzí se i člověk. Po dlouhé zimě potřebuje očistit, doplnit vitamíny a minerály. Pro dodání energie je vhodné každé ráno nalačno vypít sklenici vlažné minerálky s vymačkanou citrónovou šťávou nebo sklenici vody s jednou lžící jablečného octa, který povzbuzuje látkovou výměnu a vyplavuje z těla nežádoucí látky. Navíc se můžete inspirovat následujícím horoskopem plným bylinek, jež jsou vhodné právě pro váš organismus.

KOZOROH 22. 12.–20. 1.BUTTON-PREDPLATNE
Udržujte si dobrou náladu a optimismus, jen tak budete mít půlku zdraví v kapse. Na jaře vás mohou potrápit časté bolesti hlavy plynoucí ze stresu. Snažte se více odpočívat a nezatěžovat se věcmi, které stejně nemůžete ovlivnit. Ekzémy nebo akné mohou signalizovat znečištěný organismus. Vyzkoušejte proto bylinkovou koupel. Rozmarýna, máta či oregano osvěží. Levandule a meduňka uklidňují a podporují dobrý spánek, který je základem všeho.

VODNÁŘ 21. 1.–20. 2.
Svoji odolnost proti nemocem bybr-4-2017-maketa Vodnáři měli posilovat vyváženou stravou a pobytem na čerstvém vzduchu. Nezatěžujte svoje játra, dávejte si pozor na přemíru alkoholu a tuku. K detoxikaci organismu vyzkoušejte ostropestřec mariánský, jehož semena dokáží zregenerovat a posílit játra i jaterní činnost. Mezi další z bylin, které jsou v těchto případech nedocenitelné, patří kořen z pampelišky nebo výtažek z kurkumovníku.

RYBY 21. 2.–20. 3.

Pokuste se zapracovat na vašem sebevědomí. Vnitřní jistota a pohoda, kterou nemůže nic snadno narušit, je velmi ozdravující. V opačném případě nelze vyloučit různé kožní vyrážky, které bývají následkem psychické nestability.shutterstock_214874359 Poškozený imunitní systém souvisí s možnými alergiemi. Kondici zvýší očistná kúra z dubu nebo břízy. Základem dobré imunity je také silný žaludek a zdravá střeva. S těmi pomůže psyllium, máta peprná nebo artyčok.

STŘELEC 23. 11.–21. 12.
K nejcitlivějším místům patří dolní končetiny, hlavně kyčle. U starších Střelců se může objevit zkostnatění kyčelních kloubů, ischias a bolesti zad.

(…)

Zajímá vás více? Celý text a mnoho dalších zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v dubnovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 31. března!fb-banner-0417

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.