BR-02-2018-MAKETA_72dpi_800px_JPG_se_stinem_na_bilem_pozadi

Bylinky revue 2/2018
Termín vydání: 26. 1. 2018
Žádejte v prodejnách tisku

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Hledáte-li bylinu, která vás dokonale zklidní, pak je mučenka pletní (Passiflora incarnata) tou správnou volbou.

Hravě si poradí nejen se stresem, úzkostmi či nadměrným psychickým napětím, ale i s nekvalitním spánkem.

Mučenka má zklidňující a sedativní efekt na centrální nervový systém, takže dokáže navrátit duševní rovnováhu a pohodu. Přijde vhod v době, kdy máme podrážděné nervy nebo nás trápí těžké životní období plné napětí.

Bylina je původem z Jižní Ameriky a jižních oblastí Severní Ameriky, u nás ji koupíme spíše jen jako okrasnou květinu.shutterstock_787919839

Roste poměrně rychle – snadno se dostane do výšky pěti či šesti metrů. Jde o okrasnou popínavou rostlinu, takže máme-li dům, můžeme si jej mučenkou krásně ozdobit.

Léčivé účinky

Bylina má zklidňující účinky na celé tělo. Pro tento účel využíváme kvetoucí nať, která obsahuje alkaloidy karbolinového typu, jako například passiflorin, harmanol, harmin; dále flavonoidy saponarin, vitexin, orientin, iso-orientin; potom steroly, stopy silice, pektol, glukosid, katechol a další látky.

(…)

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho dalších zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v únorovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vycházejí v pátek 26. ledna!FCB-BANNER-BR-02-2018

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.