BR-02-2018-MAKETA_72dpi_800px_JPG_se_stinem_na_bilem_pozadi

Bylinky revue 2/2018
Termín vydání: 26. 1. 2018
Žádejte v prodejnách tisku

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Jestliže upřednostňujete bylinky, které jsou nejen zdravé, ale i chutné, určitě bude patřit mezi vaše oblíbence lipový květ.

Lípa byla již v minulosti považována v lidovém léčitelství za téměř zázračnou a není divu, že si jejích léčivých účinků vážíme i v této uspěchané době, kdy si rádi nejen během zimy odpočineme nad šálkem voňavého lipového čaje.

Lípu měla v oblibě už slavná léčitelka středověku Hildegarda z Bingenu, ale ta přičítala nejvyšší obsah léčivých látek dřevu a kořenům, což se později ukázalo jako nepřesné.shutterstock_500497921

Strom Slovanů, jak také možná náš národní strom znáte, patří mezi dlouhověké stromy, které se mnohdy dožívají i více než 600 let. Dlouhověkost jako by přenášela i do léčivých vlastností, její účinky jsou totiž opravdu velmi široké.

Neceníme si jí ovšem jen v léčitelské praxi, své zastoupení má i v potravinářském průmyslu a při výrobě domácí kosmetiky. Pokud si chcete i do své koupelny přinést trochu voňavého letního venkova, určitě si zajděte k mýdlaři pro lipové mýdlo, vyrobte si olejový lipový macerát nebo kupte esenciální olej ovoněný medovými kvítky.

(…)

Text: Lucie Peukertová

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho dalších zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v únorovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vycházejí v pátek 26. ledna!FCB-BANNER-BR-02-2018

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.