Zajistěte si nový Speciál MÁK a ochuťte si víkend některou zdravou specialitkou z máku. Žádejte ve své trafice.

Speciál Bylinky 10 – MÁK.
Vše co musíte vědět o máku najdete v novém speciálu.
Vyšel: ve čtvrtek 27. 9. 2012
Seznam prodejen tisku: ZDE
Objednat Speciál MÁK v eshopu


To, že je mák dobrý v koláči nebo tradiční buchtě od babičky asi víme všichni. Ale, že v máku je více vápníku než v sýrech i mléku a je tedy skvělou prevencí osteoporozy neboli řídnutí kostí, víte? Anebo přírodní lék na nespavost – přeci mák. Naučíme vás jednoduše si doma vyrobit makový olej nebo sirup proti kašli.

Speciál MÁKMák je vynikajícím zdrojem energie. Mimo jiné obsahuje kyselinu olejovou, která je prevencí rakoviny prsu a také kyselinu linolovou, která chrání vaše tělo před infarktem.

Váš bylinkář, DĚDEK KOŘENÁŘ, poutavě vypráví, jak mák nejlépe využít ať už proti kašli dospělých  nebo pro nemocné děti.

Tento Speciál vychází v době, kdy pomalu končí letošní sklizeň máku. Nicméně ještě teď máte šanci sehnat si to nejlepší ze sezony od drobných pěstitelů, abyste měli na zimu alespoň nějakou zásobu. A z toho nejlepšího si pak můžete připravit spoustu dobrot, které vám v tomto čísle přinášíme. Je libo něco na zub, mák naslano nebo třeba uklidňující čaj? Stačí zalistovat a vybrat si.

No a kdyby pršelo, na straně 15 je křížovka o ceny. V tajence je zajímavá bylinka. Můžete si zaluštit a tajenku poslat k nám tady.

Krásné podzimní počtení!
Vaše redakce BYLINKY REVUE