Seriál Bylinné čaje: Čaje prospívající srdeční činnosti a krvetvorbě

BR-01-2018-MAKETA_se-stínem-s-bilym-pozadim-v-JPGBylinky revue 1/2018
Termín vydání: 29.12.2017
Žádejte v prodejnách tisku

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Srdce je nejdůležitějším orgánem lidského těla.

Pracuje nepřetržitě a svými pravidelnými stahy zajišťuje oběh krve do plicního či velkého tělního oběhu, čímž zprostředkovává přenos dýchacích plynů, živin a odpadních látek. Proto bychom se o něj měli starat, jak nejlépe můžeme.

Samozřejmostí by měla být kvalitní zdravá strava a hodně pohybu. Součástí našeho jídelníčku by měl být dostatek ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky, vláknina a nejméně dvakrát týdně ryba.

Pomoct si ale můžeme i bylinkami a vhodnými bylinnými čaji. Musíme mít však stále na paměti, že domácí léčba srdce je pouze podpůrná k léčbě odborné. I když může být velmi účinná, musíme ji v tomto případě považovat za doplňkovou.

Jmelí bílé (Viscum albumshutterstock_383418646

Ačkoli ho většina lidí vnímá spíš jako vánoční dekorační doplněk, jmelí může být úžasným pomocníkem. Bílé kuličky jsou sice zdraví škodlivé, ale listy a stonky jsou léčivé a výrazně mohou posílit zdraví.

Tato bylinka dokáže zmírnit bušení srdce, umí regulovat vysoký i nízký krevní tlak. Poradí si ale i s poruchami srdečního rytmu.

(…)

Text: Anna Stránská

3 caje 2

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v lednovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vyšly v pátek 29. prosince!FB-BANNER-0118-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.