Seriál Bylinné čaje: Bylinky na nemoci z nachlazení

BR-12-2017-MAKETABylinky revue 12
Termín vydání: pátek 1. 12. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne

POZOR AKCE – zvýhodněné předplatné – platí jen do konce roku. Odešlete objednávku dnes a stíháte dodání před Vánoci.
ZDARMA: Kalendář 2018
ZDARMA: Zdravé recepty

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Imunita neboli obranyschopnost organismu je částečně podmíněna geneticky, ve zbytku ale její síla závisí na našem životním stylu, hlavně kvalitní vyvážené stravě, pohybové aktivitě a míře prožívaného stresu.

Pomocnou ruku na cestě k lepší imunitě nám mohou podat i některé byliny a bylinné čajové směsi. Díky nim se obrníme proti nemocem nebo významně urychlíme jejich léčení.

Echinacea pochází z území dnešních Spojených států amerických a její účinky v Evropě jako první propagoval koncem 19. století německý homeopat Meyer. Echinacea podle dostupných zjištění stimuluje nespecifické obranné funkce organismu, umí působit jako prevence, přispívá ale i k urychlení léčby různých onemocnění.

Mnozí bylinkáři nazývají echinaceu přírodním antibiotikem. Pokud si z ní chceme připravit čaj, musíme sáhnout po čerstvé rostlině, sušená forma není podle řady expertů na byliny účinná. Setkáte se však i s opačným názorem.

Na podporu obranyschopnosti si můžeme připravit například i kapky nebo šťávu z květu. Ta vám zároveň uleví od oparu na rtech, hemoroidů, ekzému nebo jiné vyrážky. Prokázány jsou i její blahodárné účinky při léčbě rakoviny.

Echinacea se dá zužitkovat v podstatě celá. Používají se kořeny, listy, květy i stonky. Dá se říci, že v poslední době se vypracovala na jedno z nejčastěji využívaných rostlinných léčiv na světě.

(…)

Text: Anna Stránská

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v prosincovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vycházejí v pátek 1. prosince!FB-BANNER-1217-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.