Šalvěj: Všestranná bylina a poklad pro domácí lékárničku

BR-01-2018-MAKETA_se-stínem-s-bilym-pozadim-v-JPGBylinky revue 1/2018
Termín vydání: 29.12.2017
Žádejte v prodejnách tisku

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Jedno staré přísloví říká: „Domu, u kterého roste šalvěj, se smrt vyhýbá obloukem.“

Ve skutečnosti vás šalvěj sice nesmrtelnými neučiní, ale účinně působí proti virům, mikrobům a uvolňuje hleny – právě tyto účinky se hodí nyní v období chladného počasí.

V kuchyni se šalvěj nebojte přidat například do polévek – ve výsledné chuti se příliš výrazně neprojeví. Její jemná chuť ale rozhodně neznamená, že by snad měla slabé účinky. Šalvěj lékařská (Salvia officinalis) pomáhá mimo jiné při léčbě kožních onemocnění, Alzheimerovy choroby, rakoviny a deprese.shutterstock_718991176

Sušenou šalvěj seženete v každém obchodě v regále s bylinnými čaji. Na přípravu čaje jí bude stačit jen špetka. Esenciální olej z této byliny pomáhá zlepšovat náladu a zbavuje úzkosti.

Šalvěj je samozřejmě jako každé jiné silné léčivo v některých případech nutno užívat s obezřetností – není toxická, ale její vysoušecí účinek, který je užitečný mimo jiné při nadměrném pocení, může například snižovat tvorbu mateřského mléka u kojících matek.

(…)

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v lednovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vyšly v pátek 29. prosince!FB-BANNER-0118-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.