Ukázka ze srpnových Bylinek: Poznejte moc reflexologie

br-8-2017-maketaBylinky revue 8
Termín vydání: pátek 28. 7. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Masáž nohou je velmi příjemná a přináší úlevu celému tělu. Reflexologie je starodávná léčebná metoda zabývající se propojením jednotlivých orgánů a svalových skupin s body nejen na chodidlech, ale i dlaních a uších, a může vám tedy pomoci zaměřit se přesně na problematické oblasti.

Podobně jako při akupunktuře jsou při reflexní terapii aktivovány specifické body, jejichž rozmístění na chodidlech, dlaních a ušních boltcích připomíná svým tvarem obrysy lidského těla.

Konečky prstů dolních končetin jsou například propojeny s hlavou, zatímco body na patách souvisejí s pohlavními orgány a vylučovací soustavou.

Máme důkazy o tom, že reshutterstock_571425424flexologie byla k léčbě nejrůznějších neduhů užívána už před mnoha tisíci let a její zobrazení naleznemena starověkýchindických a čínských buddhistických monumentech. Sborník tradiční čínské medicíny z konce 2. tisíciletí před naším letopočtem obsahuje kromě mnoha dalších také kapitolu Metoda vyšetření chodidel, která odkazuje právě na reflexologii. Piktogram nohou se znázorněním reflexních bodů datovaný do roku 2330 před naším letopočtem byl nalezen také v jedné z hrobek v Egyptě. Traduje se, že první překlad knihy o tradiční čínské masáži do italštiny pochází z pera cestovatele Marca Pola, který tak představil východní medicínu Evropanům.

Reflexologie je v současné době jednou z nejpopulárnějších alternativních léčitelských praktik na světě a její popularita v Evropě i severní Americe stoupá. Například v Dánsku ji vyzkoušelo 20 procent dospělé populace.

Každý, kdo si někdy dopřál masáž nohou, potvrdí, že se jedná o velmi příjemnou záležitost. V boji se stresem, úzkostmi, bolestmi hlavy, nespavostí a napětím jen těžko hledá konkurenci. Jako alternativní doplněk ke konvenční léčbě srdečních chorob, cukrovky, rakoviny a obecně bolestí ji užívají miliony pacientů.shutterstock_496752739

Jak vlastně reflexologie funguje?

Podle tradiční čínské medicíny je princip reflexologie podobný akupunktuře – aktivováním určitých bodů na těle se upravuje tok životní energie čchi. Věda zatím přesně nechápe, jak její techniky fungují, lékaři však postupně získávají lepší obrázek o zákonitostech této neviditelné síly. Poslední výzkumy považují za nejpravděpodobnější následující teorie.

(…)

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho dalších zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v srpnovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 28. července!fcb-br8

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.