Ukázka ze srpnových Bylinek: Pěstujte si zeleninu a bylinky ze zbytků!

br-8-2017-maketaBylinky revue 8
Termín vydání: pátek 28. 7. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Spousta odřezků ze zeleniny nebo bylinek končí zbytečně v koši. Přitom je tak snadné je použít jako základ nové generace.

Nejenže ušetříme, ale je docela zábavné sledovat, jak se jim u nás v kuchyni daří. A je to také docela zajímavý projekt i pro zvídavé děti, které třeba začnou mít k zelenině trochu lichotivější vztah.

Žádný strach, že by tohle zeleninovo-bylinkové znovupěstování vyžadovalo nějaké velké zahradnické znalosti či výbavu. Ve valné většině případů si vystačíte se sklenkou vody, v nejhorším s malým květináčkem a trochou zeminy. Výsledky snažení můžeme přitom očekávat za pár dní, ale i pěknou řádku týdnů, záleží na druhu rostliny.

Co lze znovu vypěstovat?shutterstock_361384730

Vyzkoušet můžeme vlastně cokoli, maximálně za pár dní zjistíme, že se pokus nevyvedl, a pak přijde na řadu kompost či koš. Ale proč se do toho nepustit – níže vám představíme osvědčené a příznivě reagující druhy.

Čínské zelí

Spodní část čínského zelí s kouskem košťálu odřízneme a dáme do půl centimetru vody ve sklence (široké natolik, aby nezůstávalo kolem zelí moc místa a to se nekácelo). Tak se nebudou ve vodě máčet listy, ale opravdu jen tvrdá část. Za dva týdny začne uprostřed rašit nová generace lístků.

(…)

Text: Anežka Nová

Zajímá vás více? Celý text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v srpnovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 28. července!fcb-br8

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.