OBSAH Bylinky revue 7-2017

Doporučujeme:

8 Co jste o bazalce nevěděli
Rychle zažene rýmu, vyléčí zánět středního ucha a dokonce funguje i jako vyprošťovací nápoj, když to přeženeme s konzumací alkoholických nápojů. Je jedničkou v likvidaci migrény a tiší rozbouřený žaludek či křeče. To nejzajímavější, co jste kdy o bazalce četli.

36 Zastavte nadměrné pocení
Proti nadměrnému tělesnému pachu nemusíme bojovat drahými a zdravbr-7-2017-maketaí škodlivými konvenčními produkty. Přírodní bylinkový deodorant si můžete snadno vyrobit i sami doma. Víme, jak na to!

BYLINKOVÝ RECEPTÁŘ
10  Byliny na letní úrazy
Pomáhají nejen na běžné nemoci, ale mohou posloužit i jako prostředek první pomoci. Některé byliny mohou být skutečně účinnou pomocí ve chvíli, kdy se spálíme na slunci, vymkneme si kotník nebo se zraníme. Přečtěte si zajímavé informace i návody na produkty, které si doma snadno vyrobíte.

18  Oves jako afrodiziakum
Považujeme jej za naprosto obyčejnou obilninu, kterou využíváme v kuchyni. Oves toho však umí mnohem víc. Poznejte jeho utajovanou stránku.

20  Jedovaté léčivky
Štědřenec odvislý se i v dnešní době používá v prostředcích, které pomáhají přestat s kouřením.

24  Přípravky proti chorobám rostlin
Nemusíte je kupovat za drahé peníze v obchodě, zvládnete je připravit i sami doma. Nastudujte si podrobné návody, které přinášíme.

28  Aromaterapie pro letní dny
Bylinky v lahvičce mohou pomoci s mnoha běžnými letními obtížemi, jako je zánět močového měchýře, suché vlasy či pocení nohou. Vyzkoušíte je?
shutterstock_583660423
38  Seriál: Konopí
Tentokrát jsme pravidelný seriál zaměřili na potíže, které trápí skutečně velkou skupinu populace. Věnujeme se hemoroidům a prostatickým obtížím.

42  Výroba domácí kosmetiky
Divizna pomůže zahojit akné i vřídky. Navíc je vhodná pro pokožku, která snadno zčervená. Vyrobte si vlastní domácí diviznovou kosmetickou řadu.

48  Yerba maté zažene únavu
Zlepší fyzickou kondici, pomůže při nadměrném stresu a navíc obsahuje spoustu látek, které celkově působí blahodárně na lidský organismus. Pokud chceme tělu dodat kofein, pak je yerba maté lepší volbou než klasická káva.

52  Neznámé plodiny
Působí jako přírodní projímadlo a odčervuje. Tivuk však můžeme pěstovat i pouze na to, abychom si z něj vyrobili houbu na mytí těla. Jistě ji znáte pod názvem lufa. Chcete domácí?

54  Zapomenuté indiánské léčivky
Nejúžasnějších 27 léčivek, o kterých s nadšením hovoří američtí indiáni. Vyzkoušet bychom je měli i my.

ZDRAVÁ KUCHYNĚ
60  Čínská kuchyně pro štíhlou linii
Poznejte netradiční jídla i historii východní kuchyně.shutterstock_22954693364  Recepty
Tentokrát vám servírujeme lehké letní dobroty plné ovoce i bylin.

72  Léčení včelími produkty
Včela medonosná je velice užitečný hmyz, který produkuje spoustu léčivých produktů. K čemu jsou dobré a v čem nám mohou pomoci?

78  Muchovník dodá vitamíny
Říká se mu rozinkový strom. Plody báječně chutnají a našemu tělu navíc dodají veškeré minerály i vitamíny, které si pro správné fungování žádá.

ZAMĚŘENO NA ŽENY
80  Nejlepší tuky pro pleť
Bambucké máslo či kokosový nebo marulový olej dokáží skutečně zázraky.

ZAMĚŘENO NA MUŽE
82  Běhejte zdravě a bez bolesti
Správná péče o vazy i klouby. Ty nejlepší přírodní prostředky, které mohou při obtížích pomoci.

ZAJÍMAVOSTIshutterstock_26061507284  Deset nejlepších bylin indické kuchyněKurkuma, tamarind či kardamom. Vyzkoušejte nejdůležitější bylinky, bez kterých by indická kuchyně nebyla tolik populární.

88  Jídlo z letní louky
Ochutnejte polévku s mátou či džem nebo sirup z růže. My v redakci jsme byli nadšeni.

90  Cestovní horoskop
Už víte, kam letos pojedete na dovolenou?

br7-obsah1br7-obsah2Zajímá vás více? Mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v červencovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 30. června!fcb-banner-7-2017

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.