Taky dala zima vaší pokožce pořádně zabrat? Přechody z tepla do zimy a suchý vzduch se na nás podepíší, ať chceme nebo ne. Pitný režim a promazávání kvalitními oleji nám samozřejmě mohou pomoci, a to dost výrazně. Ale ještě lepší variantou je zařadit do jídelníčku správné bylinky, které jsou pro kůži opravdovým balzámem. Víte, které to jsou?

Kůže je největším orgánem lidského těla o průměrné velikosti 1,7 m2. Má termoregulační schopnosti, důležitou sekreční funkci, plní funkci imunologickou, ale i smyslovou – tlak, bolest, chlad a teplo. Hmotnost kůže představuje sedm procent celkové tělesné hmotnosti.

Pokožka je tvořena mnoha vrstvami buněk dlaždicového epitelu. Horní vrstvy kůže neustále rohovatí, odumírají a odlupují se. Je to způsobeno tím, že buňky v horních vrstvách pokožky se postupně více a více vzdalují od zdroje krve a živin, takže pozvolna degenerují, naplňují se keratinem (rohovinou) a odumírají. Celá pokožka se obmění asi za tři týdny. Za celý život se z člověka oloupe asi 18 – 22 kilogramů mrtvých buněk kůže. Buňky ve spodních vrstvách kůže se neustále dělí a vytlačují starší buňky k povrchu. Součástí spodních vrstev pokožky je také pigmentové barvivo melanin, které chrání tělo před škodlivými účinky UV-záření. Neobsahuje žádné kapiláry a většinu živin získává ze škáry. Ta je druhou vrstvou kůže. Je to pevná a pružná vazivová vrstva, která je tvořena sítí kolagenových a elastických vláken. Ztráta pružnosti škáry je přirozeným projevem stárnutí – kůže se uvolňuje a skládá do záhybů a vrásek. Ve škáře však nalezneme ještě další části, které mění vzhled a vlastnosti naší pokožky. Jsou tady kožní a mazové žlázy a také vlasové cibulky a kapiláry, které škáru vyživují. Kvalita škáry je nejdůležitějším faktorem pro stav pokožky.

Podkožní je vrstva kůže pod škárou. V různých místech obsahuje více či méně tukových buněk, které slouží jako zásobárna energie a jsou v nich rozpuštěny vitamíny A, D, E a K. Funkci podkožního vaziva je izolovat a chránit svaly a nervy. Podkožní tuková vrstva určuje tvar a hmotnost celého těla. U žen bývá tato vrstva silnější.

Kožní deriváty jsou vlasy a chlupy, kožní žlázy a nehty. Jejich stav má souvislost s výživovým stavem kůže. A které byliny nám mohou pomoci jej výrazně zlepšit?

Přeslička rolní – přispívá k normálnímu stavu pokožky, vlasů a nehtů

Sedmikráska obecná – stará se o správnou funkci pokožky, vlasů a nehtů, je to antioxidant

Ostropestřec mariánský – přispívá k normální činnost jater a pročištění organismu, antioxidant

Vavřín pravý – přispívá k ochraně buněk před oxidativním stresem – antioxidant

Kopřiva dvoudomá – přispívá k normálnímu stavu pokožky

Černý pepř – přispívá k normálnímu stavu pokožky, podporuje oběh v jemných krevních cévách a kapilárách.

Tip:

Originální český doplněk stravy DERMATIN Orling je určený pro všechny typy pleti. Efekt užívání se projeví normálním a zdravým stavem pleti. Mastná pleť se užíváním stává čistší, méně se mastí. Po ukončení procesu čištění a hojení je kůže zdravá, čistá a hladká. Suchá pleť se naopak stává pružnější a bez pocitu svědění, a to díky podpoření tvorby mladých kolagenních vláken. Tím se zvýší hydratace pleti. Přípravek dále obsahuje velké množství vitamínů, biotin, jód a zinek, které udržují zdravou pokožku. A nechybí pochopitelně ani extrakty z bylin, které mají na zlepšování stavu pokožky výrazný účinek.


Tel.: +420 225 985 225

Květnové Bylinky revue voní jarem

Vyšly květnové Bylinky, žádejte v prodejnách tisku od pátku 27. 4. 2018
Získejte dárek lahodný bylinkový čaj Jarní vánek, se kterým krásně zaženete jarní únavu. Případně můžete zvolit jiný atraktivní dárek, legální semínko konopí! Neváhejte, dárky jen do vyprodání zásob, objednejte ještě dnes!