Které byliny jsou pro děti vhodné, a kterým bychom se naopak měli vyhýbat? Kdy je ta správná doba pro první příkrmy a co by malé děti vlastně měly jíst? Jak pro ně správně sestavit jídelníček? Je lepší nosit miminko v šátku, nebo raději v ergonomickém nosítku? A jak si poradit s případnými vývojovými odchylkami? Odpovědi na všechny tyto otázky a ještě mnohem víc se dozvíte na našem workshopu.

button-prihlasit

Téma: Vhodné byliny, správná výživa a optimální vývoj malých dětí

Kdy?
24. února 2018

Kde?
Praha. Místo konání události včas upřesníme.


Co od nás dostanete:

Jedinečné informace, praktické ukázky i návody, rady a tipy. Vybavíme vás znalostmi, abyste mohli maximálně pečovat o zdraví svého potomka, předcházet nemocem či je s pomocí přírodních prostředků eliminovat. S sebou domů si odnesete bylinkovou mast pro zdravou pokožku svého potomka a bylinkový čaj na bolavé bříško.

V ceně zdravé občerstvení Country Life i suroviny a ještě si domů odnesete vlastnoručně vyrobené produkty.

Co se naučíte:

Aplikovat zásady zdravé výživy na vašeho potomka, volit správné a vhodné potraviny. Namíchat sobě i dítěti bylinný čaj na míru – pro běžné pití i při nejrůznějších zdravotních obtížích. Vyznat se na trhu v pomůckách pro nošení dětí a zvolit kvalitní obuv pro správný vývoj. Témat však máme mnohem více, bude čas i na individuální dotazy a řešení vašich problémů z této oblasti.

Přednášející:

► Monika Poledníková

Téma: Vhodné a nevhodné byliny pro děti

Absolventka oboru Léčivé rostliny na Farmaceutické fakultě v Hradci Králové a aromaterapeutka bude hovořit o bylinách, které mohou být dětem prospěšné, a kterým bychom se naopak měli vyhnout. Některé byliny nejsou pro malé děti vhodné či mohou být i nebezpečné. Zaměříme se především na děti ve věku od narození do šesti let. Řeč bude i o vhodných a nevhodných bylinách v těhotenství a v období kojení.

Bc. Eva Vízková – fyzioterapeutka

Téma: Motorický vývoj dětí

Popovídáme si o psychomotorickém vývoji dítěte ve věku 0 – 6 let. Jak správně podporovat a motivovat dítě? Jaké pomůcky jsou vhodné, které naopak přirozenému vývoji brání (šátek, ergonomické nosítko, chodítko, lehátko, hacka

a podobně)? Jak poznat „zdravou“ obuv pro děti i dospívající? Co když vývoj mého dítěte není dle lékaře ideální a předepíše rehabilitace? Čas bude i na dotazy a případné konzultace.

► Mgr. Eva Hájková, MBA – výživová poradkyně

Téma: Výživa dětí

Dozvíte se o nejdůležitějších aspektech dětské výživy z pohledu funkční a preventivní medicíny. Zjistíme, jak poznat čistou potravinu či výrobek od takzvané „zdravé potraviny“. Popovídáme si o tom, jak začít s příkrmy, co dělat, když matka nemůže kojit. Povíme si, co je to mikrobiom a jak se o něj starat. Zaměříme se na děti i matky. Hovořit se bude také o imunitě a jak ji posílit pomocí terapeutických potravin a vhodných doplňků stravy a zda jsou tyto vůbec potřeba.