Ukázka ze srpnových Bylinek: Jídelníček pro zdravé psy

br-8-2017-maketaBylinky revue 8
Termín vydání: pátek 28. 7. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Nemoci netrápí jen nás, ale i zvířecí členy rodiny. Při náznaku potíží rychle odjíždíme k veterináři, aby nám pomohl. Přitom některé nemoci můžeme zvládnout v klidu domova jen za pomoci přírodních zdrojů.

Nachlazení a kašel

Virózy či nachlazení poznáme velmi snadno. Stejně jako člověk kašle i pes, kýchá, teče mu z nosu i očí, ztrácí energii, nejí a je apatický.

Nejvíce se nachlazení projevuje takzvaným psincovým kašlem, ten je jako klasická chřipka kapénkovou infekcí, takže si ji pejsci přenáší mezi sebou: olíznutím, očicháním nebo i  kontaktem s místem, kde nemocný pejsek vykonal potřebu.

Nemoc se též často přenáší na hromadných akcích a výstavách. Je-li váš pes nemocný, tak ho rozhodně mějte na vodítku a snažte se zabránit vzájemné interakci zvířat.  shutterstock_80150995

Psincový kašel se samozřejmě projevuje především kašláním, které často zní, jakoby pejskovi něco zaskočilo nebo se něčím dávil. Pokud je pes nemocný delší dobu, má opravdu dlouhé záchvaty kašle a připojila se také horečka, je dobré zajít k veterináři, který nasadí antibiotika. Zanedbané nachlazení může přejít i v zápal plic nebo zánět průdušek.

Pokud ale průběh nemoci není příliš závažný, je dobré nechávat pejska v klidu v teple domova, chodit s ním na krátké procházky pouze k vykonání potřeby a je důležité ho mít na vodítku.

(…)

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho dalších zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v srpnovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 28. července!fcb-br8

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.