Ukázka ze srpnových Bylinek: Je aloe vera rostlinou nesmrtelnosti?

br-8-2017-maketaBylinky revue 8
Termín vydání: pátek 28. 7. 2017
Žádejte v prodejnách tiskuPredplatne
Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Aloe vera má celou řadu prospěšných vlastností, některé všeobecně známé, jiné dávno zapomenuté, a ne nadarmo byla v Egyptě a mezi americkými Indiány známá jako rostlina nesmrtelnosti.

Možná i vaše okno zdobí květináč s nenápadným, ostnatým sukulentem, jehož šťáva se výborně hodí k ošetření drobných oděrek, popálenin a řezných ran. Věděli jste ale, že rostlinu lze užívat nejen jako univerzální lék na poranění kůže?

Při vnitřním užívání jsou pozitivní účinky aloe silnější než při pouhé vnější aplikaci.  Aloe vera obsahuje na dvě stovky biologicky aktivních látek, mezi něž patří polysacharidy, vitamíny, enzymy, aminokyseliny nebo minerály podporující vstřebávání a zpracování živin v organizmu.

Podle periodika The Journal of Environmental Science and Health nalezneme v aloe vera antibakteriální, fungicidní a protivirové složky, které pomáhají imunitnímu systému zbavovat tělo škodlivýchshutterstock_128631218 látek, toxinů a vnějších patogenů. Šťáva nebo gel z aloe nám toho ale mohou nabídnout mnohem víc!

Minerály

Aloe vera je velmi bohatá na nejrůznější minerální látky – vápník, hořčík, zinek, chrom, selen, sodík, železo, draslík, měď a mangan. Společně se tyto prvky podílejí na správném fungování metabolismu.

(…)

Zajímá vás více? Mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v srpnovém vydání Bylinky revue a novém rozšířeném speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 28. července!fcb-br8

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.