Pigmentové skvrny (tzv. stařecké skvrny – oblasti tmavšího zbarvení) trápí nemalé procento žen i mužů v jakémkoliv věku. Trpí jimi děti, ale objevit se mohou i ve vyšším věku. Nevyhnou se oblasti těla, ani obličeji. Právě v obličeji nás ženy trápí skvrny nejvíce. V období těhotenství přitom postihují až 50-70% žen. Jaké jsou možnosti odstranění a jak zabránit jejich vzniku?


Pigmentové skvrny vznikají dědičně na základě genetických dispozic, nedostatečnou funkcí jater, nedostatkem vitamínů, špatnými léky či vlivem hormonálních změn (například v těhotenství, v přechodu, vlivem hormonálních poruch nebo je může způsobit nevhodná antikoncepce). Za některými případy pigmentových skvrn stojí i používání nevhodné kosmetiky s obsahem látek s fotosenzibilačními účinky.

hydratacni-krem

Hydratační krém s minerály pro suchou pleť od značky kosmetiky z Mrtvého moře obsahuje ochranný faktor SPF 20 proti UVA a UVB záření. Zakoupit ho můžete na www.nuspring.cz.

Jak se pigmentovým skvrnám bránit?

Nejlepší obranou je jako vždy prevence. Je důležité myslet na ochranu před slunečním zářením, které způsobuje nejen stárnutí pleti, vrásky, suchá místa na těle, ale i spálení pokožky. Pigmentové skvrny se přitom právě většinou objeví na těle po spálení pokožky, nebo po intenzivním slunění. Nejlepší je se přímému slunečnímu záření zbytečně nevystavovat. To platí jak pro přirozené světlo, tak i pro solaria.
Pokud už vaše kroky míří na pláž, nebo na deku u vody, nezapomeňte s sebou do tašky přibalit i krém či opalovací přípravky s vysokým ochranným faktorem proti UVA i UVB záření. Tady se vyplatí opravdu nešetřit a raději se zaměřit na kvalitní výrobky s ochrannými faktory. Ty se nachází i v denních krémech na obličej (př. ochranný faktor SPF 20). Neměli byste zapomínat ani na dostatek vitamínů (C, E), beta-karoten, selen, zinek a jiné.

belici-maska

Bělicí maska pro krásnou pleť od -417 pomáhá zesvětlit nebo úplně odstranit pigmentové skvrny. Zakoupit ji můžete na www.nuspring.cz.

Metody pro odstranění pigmentových skvrn

Pokud už jste pigmentovým skvrnám přeci jen neunikly, zřejmě si lámete hlavu nad tím, jak pigmentové skvrny odstranit? Metod existuje hned několik.
Pro odstranění skvrn můžete vyzkoušet služby klinik a zaměřit se na odstranění laserem, chemickým peelingem, pulzním světlem IPL (metoda, která využívá světelnou energii tzv. fotorejuvenaci) či za pomoci přírodních metod cestou kosmetických přípravků s kyselinou kojic.
Kosmetické přípravky na zesvětlení pleti jsou již na velmi vysoké úrovni. Dodají pokožce nejen potřebnou hydrataci a výživu, ale navíc pomáhají pokožce zesvětlit a sjednotit tón pleti. Kosmetické přípravky proti pigmentovým skvrnám izraelské značky kosmetiky z Mrtvého moře Minus 417 obsahují kyselinu kojic, která zpomaluje produkci melaninu (hnědého kožního barviva) a je velmi účinná ke zesvětlení pigmentových skvrn. Předchází i vzniku nových pigmentací a slouží jako prevence pigmentových skvrn na další léto.
Pokud vám je způsobily nevhodné léky, je v první řadě nejlepší kontaktovat svého lékaře a poradit se s ním, co dál. Pravděpodobně budete muset hledat jejich alternativu a co nejdříve je vysadit.
To jestli je možné úplně skvrny odstranit, nebo nikoliv záleží na každém jedinci a intenzitě skvrnek. Někomu stačí používat bělící masky, krémy či mýdla a někdo i po několikátém odstranění laserem opět naříká na nově se objevující skvrny.

Logo NuSpringPodívejte se na kompletní nabídku přírodní a bio kosmetiky na www.nuspring.cz nebo zajděte do kouzelného obchůdku NuSpring na Belgické 27, Praha 2. Využijte 100 Kč slevu na první nákup. Více na www.nuspring.cz