Ukázka z květnových Bylinek: Horoskop plný lásky

Máj je lásky čas a my jsme pro vás připravili netradiční horoskop na okořenění vašeho vztahu.

BERAN – saturejka zahradníBUTTON-PREDPLATNE

  1. března až 20. dubna

V květnu na vás čeká mnoho pracovních povinností. Přesto si najdete čas na svého partnera. Menší výlet nebo relaxace v přírodě vám udělají dobře. Rodina vás podpoří při důležitém rozhodování. Čerstvě zamilovaní mají před sebou ještě dlouhou cestu, než se jejich vztah upevní. Nedostatek času se může ukázat předmětem sváru a nedorozumění.

br-5-2017-maketaMájová bylinka pro Berany je saturejka zahradní. Pěstuje se hlavně pro léčivé a chuťové vlastnosti. Používá se zejména k okořenění masitých jídel, posiluje trávicí systém a tím také celý organismus. Jako jedna z mála bylinek má schopnost zvyšovat pohlavní žádostivost u mužů i žen. Užíváme ji však s mírou.

BÝK – oregano neboli dobromysl obecná

  1. dubna až 20. května

Nebudete si zrovna jistí ve svých názorech a úsudcích. Přesto na sobě nic nedáte znát. Tím budete na ostatní působit sebevědomě a zkušeně. Někteří se na vás obrátí o radu ve vztazích.
Těžko někomu radit, když vy sami byste v těchto dnech spíše potřebovali pomoc. Naslouchejte svému partnerovi, třeba se vám snaží něco naznačit.

Jako stvořená bylinka pro Býky je oregano. Má silnou štiplavou chuť a vůni, typickou pro středomořskou kuchyni. Pokud dáte hrst oregana do horké vodní lázně, zažijete ve dvou velmi nevšední zážitek. Oregano má rádo slunečná místa a lze ho pěstovat bez zálivky. Roste rychle, mírně se rozšiřuje do blízkého okolí, ale není považován za plevel.
(…)

Text: Petra Dankovič

Zajímá vás více? Celý text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v květnovém vydání Bylinky revue a speciálu Zdravé recepty, které vycházejí v pátek 28. dubna!

fb-banner-2-0517objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.