BR-01-2018-MAKETA_se-stínem-s-bilym-pozadim-v-JPGBylinky revue 1/2018
Termín vydání: 29.12.2017
Žádejte v prodejnách tisku

Predplatne

Tel.: +420 225 985 225
(všední dny 08:00 – 18:00)

Akupunktura je léčebná metoda vycházející z tradiční čínské medicíny.

Její stáří se nedá stanovit přesně, ale předpokládá se, že má kořeny již v době kamenné. Jak se nám může hodit dnes?

První objevené akupunkturní jehly byly vyrobené z kostí a jejich předpokládaný věk je 7 000 let. Největšího rozvoje se metoda dočkala v 7. století v Číně, kde byla uznána samostatným léčitelským oborem.

Léčivé bodání

Akupunktura (z latiny acus = jehla a punctum = bodnutí) spočívá v časově omezené aplikaci tenkých jehel do specifických bodů na povrchu lidského těla. Z pohledu moderní vědy není její princip plně vysvětlen, podle mnohých výsledků však prokazatelně funguje. Proto je dnes považována za lékařskou disciplínu, shutterstock_129552632která se zabývá prevencí, diagnostikou a léčbou převážně funkčních poruch organismu. Doktoři ji považují za alternativní léčbu, která je vhodná k léčbě bolesti, ale nikoli příčin onemocnění.

Historie

Akupunktura má kořeny ve staré taoistické filozofii, která vychází z toho, že tělem protéká životní energie čchi. Další částí této víry je přesvědčení, že všechny pojmy mají své protiklady (horký/studený, den/noc, mužský/ženský).

(…)

Text: Petra Dankovič

Zajímá vás více? Celý tento text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v lednovém vydání Bylinky revue a Zdravých receptů, které vyšly v pátek 29. prosince!FB-BANNER-0118-BR

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.