Ukázka z březnových Bylinky revue, které vycházejí v pátek 24. února: Výtažky z rostlin mohou léčit civilizační nemoci

Civilizační choroby jsou především nemoci z nadbytku a jsou charakteristické pro vyspělé země. Příčinami jsou přílišná konzumace průmyslově vyráběných potravin, kaloricky vydatných jídel, pití alkoholu, nadměrný a trvalý stres, absence pohybu, příliš živočišných tuků, soli, cukru – to všechno nakonec vede k řadě zdravotních problémů. Pro zlepšení a hlavně prevenci naší psychické i fyzické stránky můžeme využívat bylinné a pupenové výtažky či tinktury.

BUTTON-PREDPLATNETrápí nás kornatění tepen, mozkové příhody, infarkty, vysoký krevní tlak, cukrovka, onemocnění štítné žlázy, rakovina, bolesti páteře a kloubů, deprese, únava, syndrom vyhoření. To všechno jsou civilizační nemoci. A ve výčtu bychom mohli pokračovat, protože nemocí způsobených pohodlným a konzumním životem stále přibývá.

V pozadí stojí toxiny obsažené v organismu, které spolu se špatně fungujícím imunitním systémem vedou k trvalému poškození tělesných tkání a chronickým onemocněním. Bojovat proti nim můžeme nejlépe vhodnou prevencí.br-3-2017-maketa A právě gemmoterapie se zaměřuje na předcházení civilizačním nemocem a zpomalení biologických hodin.

Výtažky z rostlin

Pupenové výtažky obsahují mimořádně hodnotné látky, které se v jiné části rostliny nevyskytují a které zahrnují široké spektrum hormonů, enzymů, minerálů, stopové prvky, vitamíny a další látky zásadní měrou ovlivňující budoucnost rostliny. Pupen (latinsky gemmon), obsahuje prostě to nejlepší z rostliny, a právě proto jsou tinktury získané z pupenových výluhů (gemmoterapeutika) mimořádně účinné a úspěšně pomáhají se zlepšením stavu civilizačních chorob. Důležitý a nezanedbatelný je i fakt, že nemají vedlejší účinky, naopak organismus harmonizují.

Očištění organismu od toxinů

Kúra sestavená z několika bylin vždy tělu odlehčí, dodá energii, čímž ho i omladí. Nejvhodnější doba na pročištění organismu je období po zimě. A stejně jako si pravidelně pro prevenci čistíme zuby, měli bychom alespoň jednou do roka očistit i tělo. Osvědčená sestava na pročištění, kterou doporučuji, je současné užívání pýru, krvečistícího extraktu a břízy, po dobrání tinktury shutterstock_478759285břízy se doplní jasan.

Popis bylin, které pomáhají

Pýr – důsledně čistí organismus, močové ústrojí a krev, podporuje trávení.

Krvečistící extrakt – směs výtažků z bylin kopřivy, jetele, pampelišky a řebříčku výborné čistí a má regenerační účinky na vnitřní orgány.

Bříza – stimuluje jaterní funkce, zlepšuje osteoporózu, ovlivňuje činnost slinivky, slouží jako startovací prostředek pro další pročištění organismu.

Jasan – optimalizuje množství kyseliny močové v krvi, tím se ovlivňuje stav a funkce kloubů.

(…)

Text: Mgr. Jarmila Podhorná

Zajímá vás více? Celý text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v březnovém vydání Bylinky revue a speciálu Domácí pěstování, které vycházejí v pátek 24. února!br-3-banner-fb

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.