Ukázka z březnového vydání Bylinky revue: Vitalita podle horoskopu

S příchodem jara potřebuje naše tělo dodat energii. Počasí bývá ještě chladné a snadno nás může přemoci viróza. K posílení imunity přispějeme sami, když budeme vědět, po jaké bylince máme sáhnout. Připravili jsme pro vás horoskop vitality a zdraví, jenž je zároveň návodem k posílení imunity.

Beran 21. 3.–20. 4.BUTTON-PREDPLATNE

Pro Berany je důležitou částí těla hlava. Nejen pro svou tvrdohlavost a beraní temperament, ale také pro její zranitelnost. Obecně se dá říct, že lidé narození v tomto znamení potřebují mít ve svém okolí čistý vzduch a hojnost pohybu, teprve potom mohou být spokojení.

Při bolestech hlavy pomáhá dobromysl, heřmánek, br-3-2017-maketamátový čaj, na celkové zklidnění organismu meduňka, také třezalka, bukvice lékařská, řebříček. Na nespavost zabere čaj z meduňky, mléko s medem a také pivo, které je v malém množství díky chmelu vlastně přírodním sedativem.

Býk 21. 4.–21. 5.

Pečlivý a důkladný Býk se nejlépe cítí jako jedinec vystupující sám za sebe. V podstatě nikoho nepotřebuje a už vůbec nemá nutkání přizpůsobovat se druhým. Býci by si měli dávat pozor na choulostivý krk.

Pro posílení imunity se hodí česnek a cibule a také černý rybíz. Stejně tak bylinky a čaje s hořčinami, které podporují proces trávení, jako je například pelyněk, tymián nebo hořec žlutý. Dále je vhodná řeřicha, měsíček, jitrocel, pampeliška a v menší míře také přeslička a zcela určitě kopřiva a máta peprná. Z koření je to hřebíček a skořice.

Blíženci 22. 5.–21. 6.

Zrozenci ve znamení Blíženců bývají často roztěkaní a nedokáží se na nic dlouho soustředit. Potřebují dlouhodobější aktivity, které posílí soustředění a naučí je zabývat se jen jednou věcí. Vitalitu i dýchací cesty příznivě ovlivní nejenom jóga a relaxační cvičení, ale i občasný pobyt v solné jeskyni.shutterstock_569865037

Psychické problémy a deprese, které pramení ze stresu, pomůže zahnat meduňka, máta a třezalka. Pro problémy s dýcháním se doporučuje čaj z petrklíčů a také fenykl obecný, který pomáhá při potížích s trávením i s dýcháním. Vhodnou bylinou pro Blížence je i lékořice a pro čištění organismu občasné pití čaje z kopřiv či černého bezu.

Rak 22. 6.–22. 7.

Vitalita Raků se odvíjí od stavu jejich žaludku a zažívání vůbec. Balzámem pro jejich psychickou pohodu je klidné místo někde u moře. Většina Raků miluje mořské plody a ryby, které jsou přirozeným zdrojem jódu. Citlivou oblastí je pokožka. Kožní problémy projevující se nadměrným vysoušením či vyrážkou mohou dost potrápit.shutterstock_464963027

Bylinky vhodné pro Raky jsou heřmánek, kostival, třezalka, jahodník, řebříček a měsíček zahradní. Při relaxaci a celkovém zklidnění je vhodné použít čaj z meduňky, mateřídoušky a dobromyslu. Proti překyselení žaludku a trávicím potížím pomůže fenykl, jablečník, řebříček a máta.

Ryby 21. 2.–20. 3.

Citlivé a empatické Ryby musejí mít vše v naprostém pořádku. Jejich celkové zdraví se odvíjí od psychiky. Proto by se zrozenci tohoto znamení měli naučit vypnout, vychutnávat si každý pěkný okamžik a hledat v životě jen to pozitivní.

(…)

Text: Petra Dankovič

Zajímá vás více? Celý text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v březnovém vydání Bylinky revue a speciálu Domácí pěstování, které vycházejí v pátek 24. února!br-3-banner-fb

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.