Ukázka z březnového vydání Bylinky revue: Nejlepší byliny na nemocnou prostatu

Zbytnění předstojné žlázy u mužů se dává do souvislosti s pohlavními hormony a projevuje se především obtížemi při vyprazdňování močového měchýře. Tyto potíže se nejčastěji začínají projevovat okolo padesátého roku života. Nemocní mají častější nutkání se vymočit, proud moči je slabý a pomalý a komplikace se stupňují.

BUTTON-PREDPLATNEZadržování moči spojené s prostatou vytváří podmínky pro vznik a šíření infekce, která se může dostat až do ledvin. Rozhodně se tedy nevyplácí tyto problémy jen tak přecházet. Ideálně se vždy poradně s odborníkem.

Domácí léčba nemocí prostaty

Nejdůležitějšími pro dobrou funkci prostaty jsou zinek a vitamín A.br-3-2017-maketa Zdroj zinku najdeme ve včelím pylu, který lze zakoupit v prodejnách pro včelaře.

Pozor ovšem na tablety s včelím pylem! Přečtěte si, kolik pylu je obsaženo v jedné tabletě. Většinou to bývá 5–10 procent, a to je málo. Včelí pyl je nejúčinnější ve fermentovaném stavu.

Recept s pylem

Smícháme 1 kg rouškového pylu, 250 ml vody a 150 g medu. V teplé vodě rozpustím med, přidáme pyl a uhněteme těsto. Necháme ho odpočinout a vychladnout na stole. Pak těsto natlačíme do zavařovací láhve, zatížíme podobně jako okurky, lehce zakryjeme plátnem a necháme zhruba týden fermentovat při teplotě 35 °C. Fermentovaný pyl uschováváme v chladu a užíváme ráno a večer jednu čajovou lžičku až do využívání celé dávky.

Vitamín A

Najdeme jej i v másle, plnotučném domácím mléku, vaječném žloutku, telecích játrech, sledi nebo makrele. shutterstock_474346930Dále je vhodné jíst dvě lžíce dýňových semínek třikrát denně, což zpevňuje svalovinu močového měchýře.

Rada: Popíjejte šest týdnů alkalickou minerálku (litr denně). V minerálce můžete rozmíchat 1 čajovou lžičku rouškového pylu a popíjejte 2x denně. K tomu užívejte pivovarnické kvasnice. A užívejte 3x denně čajovou lžičku rozemletého lněného semene. Nebo si na snídani zamíchejte lžíci rozemletých lněných semínek do misky plnotučného tvarohu.

(…)

Text: MUDr. Zbyněk Mlčoch

Zajímá vás více? Celý text a mnoho zajímavých článků, návodů, rad a tipů najdete v březnovém vydání Bylinky revue a speciálu Domácí pěstování, které vycházejí v pátek 24. února!br-3-banner-fb

objednatMagazíny si můžete výhodně předplatit ZDE a seznam trafik naleznete ZDE.