Původní cena: 190 Kč
Expedujeme ihned, máme skladem
Kombinujte také s MATEŘÍ KAŠIČKOU a MUŠKÁTEM
Poštovné od 1.000 Kč ZDARMA
ARKOKAPSLE


Víte jak nejlépe léčit nachlazení, kašel či rýmu? Třeba původní obyvatelé Austrálie používali od nepaměti EUKALYPTUS. V jižní Africe mají zase v oblibě kmeny Zulu léčivý MUŠKÁT.

Latinský název:

Eucalyptus globulus.

Použitá část rostliny:

List.

Obsah:

300mg aktivní části rostliny s minimálním zaručeným obsahem 20ml/kg eukalyptové silice v jedné kapsli. Získáno rozmělněním rostliny za velmi nízké teploty.

Charakteristika účinku:

Listy eukalyptu (blahovičníku) pomáhají ředit hleny a také usnadňují dýchání nosem.

Léčivý Eukalypt - Eucalyptus globulusZákladní fakta:

Eukalypt či blahovičník je velký okrasný strom původem z Austrálie, byl přivezen a aklimatizován na jihu Francie v Provensálsku.

Jeho velmi vonné listy jsou bohaté na éterický olej, jehož hlavní složkou je eukalyptol. Éterický olej působí mukolyticky, tj. zkapalňuje hlen a usnadňuje jeho vykašlávání. Tlumí kašel a zmenšuje podráždění průdušek při akutních a chronických bronchitidách. Má rovněž dobré antibakteriální účinky.

Eukalyptové listy jsou tudíž doporučovány pro léčbu infekcí dýchacího ústrojí, o to víc, že éterický olej je z velké části vylučován plícemi, což mu umožňuje působit přímo na hrdlo a průdušky.

Doporučené použití:

  • Akutní a chronické bronchititdy
  • Kašel a rýma

Dávkování:

1 až 2 kapsle ráno, v poledne a večer před jídlem, zapít velkou sklenicí vody. 1 balení obsahuje 45 kapslí.

Arkokapsle je možné užívat od 7 let věku dítěte, pouze je nutné přizpůsobit dávkování váze dítěte. (1 kapsle – 20 kg hmotnosti)